Terör örgütü PKK zanlısı havalimanında yakalandı

ADANA 

Adana’da, terör örgütü PKK/KCK’nın gençlik yapılanması üyesi olduğu iddiasıyla aranan zanlı, havalimanında sahte kimlikle yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü üyesi Sipan S’nin (20) Irak’ın kuzeyinde askeri ve siyasi eğitim aldıktan sonra Adana’ya geldiğini belirledi.

Polis ekipleri, istihbari çalışmalar sonucu zanlıyı Adana Havalimanı’nda sahte kimlikle yakaladı.

Yurt dışına kaçmaya çalıştığı belirlenen zanlı emniyete götürüldü.

Adana’da korsan gösterileri organize eden ve bu eylemlere de katıldığı ileri sürülen Sipan S, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Muhabir: Eren Bozkurt 

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldıran terörist öldürüldü

KARS

Kars‘ın Kağızman ilçesinde etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Artvin’deki konvoyuna saldırı düzenleyen Göksel Tiryaki olduğu belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kağızman kırsalında 31 Ağustos’ta terör örgütü PKK’ya karşı hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen 5 teröristin kimlik tespiti için çalışma yapıldı.

Teröristlerin “Cemil” kod adlı Yunus Kamış, “Bawer” kod adlı İdris Güzel, “Andok/Siyabent” kod adlı Göksal Tiryaki ve “Mazlum” kod adlı Fırat Sevinç olduğu tespit edildi.

Göksal Tiryaki’nin, Kars’ın Kağızman ilçesi Iğdır-Erzurum karayoluna döşenen patlayıcının 31 Temmuz 2015’te infilak ettirilmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Ali Gökçe’nin şehit edildiği ve Artvin’in Ardanuç ilçesinde 25 Ağustos 2016’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna düzenlenen saldırılara katıldığı belirlendi.

Etkisiz hale getirilen diğer teröristin kimlik tespiti için çalışmalar devam ediyor.

Muhabir: Cüneyt Çelik

Tunceli ve Hakkari'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

TUNCELİ

Tunceli‘nin Nazımiye ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Nazımiye ilçesi kırsalında dün operasyon gerçekleştirdiği belirtildi.

Operasyonda, bir teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, bu teröriste ait kalaşnikof piyade tüfeği, 5 şarjör, 2 el bombası, örgütsel doküman ve çeşitli malzemelerin ele geçirildiği aktarıldı.

Açıklamada, terörist unsurların bulunması ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.

Hakkari’de de 4 teröristin etkisiz hale getirildi

Hakkari‘nin Buzul Dağları bölgesinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

Valilik’ten yapılan açıklamada, Buzul Dağları bölgesinde tespit edilen 4 bölücü terör örgütü mensubunun, silahlı insansız hava aracı ile etkisiz hale getirildiği belirtildi. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensuplarının daha önceden Hakkari-Çukurca yolunda askeri konvoya roketli saldırı ve Piyade Yüzbaşı Murat Üçöz’ün şehit edilmesi olaylarının failleri olduğu değerlendirilmektedir. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir.”

Tunceli'de bir terörist etkisiz hale getirildi

TUNCELİ

Tunceli‘nin Nazımiye ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Nazımiye ilçesi kırsalında dün operasyon gerçekleştirdiği belirtildi.

Operasyonda, bir teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, bu teröriste ait kalaşnikof piyade tüfeği, 5 şarjör, 2 el bombası, örgütsel doküman ve çeşitli malzemelerin ele geçirildiği aktarıldı.

Açıklamada, terörist unsurların bulunması ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.

Muhabir: Fahrettin Gök

Diyarbakır ve Kars'ta 4 terörist etkisiz hale getirildi

DİYARBAKIR

Diyarbakır‘ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda, 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice ilçesinin güneyindeki Dibek köyü sınırları içerisinde Oymaklı Tepe kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda faaliyet yürüten PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla dün saat 14.00’te Hava Kuvvetleri Komutanlığı desteğiyle düzenlenen operasyonun aynı gün saat 22.00’de başarıyla tamamlandığı belirtildi.

Operasyonda, Hava Kuvvetlerince icra edilen yakın hava desteği sonucu, Oymaklı Tepe’nin 400 metre kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda 3 teröristin ölü olarak etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, 3 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 6 şarjör, 182 fişek, 3 el bombası, el telsizi, 2 dürbün ve şemsiyenin ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen silah ve mühimmatların Lice Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bilgisi dahilinde muhafaza altına alındığı kaydedilen açıklamada, teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Kars’ta bir terörist etkisiz hale getirildi

Kars‘ın Kağızman ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kağızman ilçesi kırsalındaki Çemçe-Madur bölgesinde bir grup PKK’lı teröristin tespit edildiğini söyledi. 

Doğan, bölgede düzenlenen hava destekli operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Bitlis'teki terör operasyonunda bir terörist etkisiz hale getirildi

BİTLİS

Bitlis ile Muş arasındaki bölgede düzenlenen operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığınca Mutki ilçesi ile Muş’un Hasköy ilçesi mülki sınırları arasında bulunan Karakütük köyü Gresör Tepe mevkisinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, kullandıkları sığınak ve barınakları imha etmek amacıyla Bitlis ve Muş İl Jandarma komutanlıklarının katılımıyla “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Behçet Avcı-40 Operasyonu”nun icra edildiği belirtildi.

Bu kapsamda 7 Eylül’de saat 18.50 sıralarında Gresör Tepe mevkisinde Tatvan JÖH Tabur Komutanlığı unsurlarınca sağlanan temas neticesinde bir bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydetti:

“Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubunun üzerinde kalaşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait 5 şarjör, el bombası, örgüt kimliği, sırt çantası, kütüklük, uyku tulumu, panço, malzeme ve telsiz kod şifresi, Yeasu büyük telsiz, telsiz bataryası, telsiz mikrofonu, anten kablosu, ses kayıt cihazı ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili adli ve mülki makamlara bilgi verilerek tahkikata başlanılmış olup ele geçen malzemeler muhafaza altına alınmıştır.”

Açıklamada, güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı.

Muhabir: Ahmet Okur

Saldırı hazırlığındaki 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

ŞIRNAK

Şırnak‘ın Silopi ilçesinde düzenlenen operasyonda, saldırı hazırlığındaki 2 terör örgütü PKK mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kösreli köyü kırsalında saat 10.20 sıralarında askeri birliklere saldırı hazırlığındaki 2 PKK’lı terörist insansız hava aracıyla (İHA) tespit edildi.

Hava destekli operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Bölgedeki operasyonlara kararlılıkla devam edilecek.

Mersin'de bombalı saldırı girişimi önlendi

MERSİN

Mersin‘in merkez Yenişehir ilçesinde polis merkezine bombalı saldırı hazırlığındaki terörist etkisiz hale getirildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50. Yıl Polis Merkezine saldırı hazırlığındaki bir “canlı bombanın” emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları sonucu etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Olay yerine gittiğini belirten Ercan, “Teröristin DEAŞ üyesi olduğu ihtimali üzerinde duruyoruz. Kısa sürede detaylı açıklamayı yapacağız. Polis ekiplerimizin başarılı çalışmasıyla önemli bir saldırı engellendi. Teröristin üzerinde canlı bomba yeleği ele geçirildi.” ifadelerini kullandı.

Teröristi polis merkezi yakınlarında etkisiz hale getiren güvenlik güçlerinin incelemesi sürüyor.

Muhabir: Sezgin Pancar, Anıl Bağrık

Hakkari'de 4 terörist silahlı İHA ile etkisiz hale getirildi

HAKKARİ

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, merkeze bağlı Kırıkdağ bölgesinde tespit edilen 4 bölücü terör örgütü mensubunun silahlı insansız hava aracı ile düzenlenen hava harekatı sonucunda etkisiz hale getirildiği aktarıldı. 

Bölgede arama tarama çalışmalarının Jandarma Özel Harekat timlerince sürdürüldüğü ifade edilen açıklamada, konuyla ilgili adli soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Muhabir: Necmi Ertuş

1 2 3 9