'Amaç 'hayır' blokunu bir arada tutmaktır'

ANKARA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı tepki yürüyüşüne ilişkin, “Bu yürüyüş öncesinde ‘hayır’ diyen bütün partileri, ‘hayır’a destek veren bütün grupları ve kişileri ziyaret etti. Buradaki amaç ‘hayır’ blokunu bir arada tutmaktır. Bunu 2019’a taşıma sürecidir.” dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısına, İslam aleminin Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, başladı.

Hakkari Çukurca’daki terör saldırısında şehit edilen Yüzbaşı Murat Üçöz’e Allah’tan rahmet dileyen Destici, terör örgütü PKK’yı ve onun her türlü uzantısını lanetledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Milletvekili Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı tepki yürüyüşüyle ilgili değerlendirmede bulunan Destici, şunları söyledi:

“Adalet ya da hukuk aranan değil, tamamen siyasi bir yürüştür. Kendileri de ifade etmektedirler. Zaten bu yürüyüş öncesinde de ‘hayır’ diyen bütün partileri ziyaret etti. Hatta sadece partileri değil, referandumda ‘hayır’a destek veren bütün grupları ve kişileri ziyaret etti. Buradaki amaç ‘hayır’ blokunu bir arada tutmaktır. Bunu 2019’a taşıma sürecidir. Bu yürüyüş, bu ziyaretlerin devamıdır.”

Bu parti ve grupların önemli bir kısmının Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne destek vereceğini anlatan Destici, ülkenin ayrışmaya ve kamplaşmaya değil, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, bu sürece ana muhalafet partisi liderinin katkı vermesi gerektiğini kaydetti.

Muhabir: Sefa Şahin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir