Suriyelilerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

KİLİS

Kilis’te yaşayan bir grup Suriyeli, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla gösteri düzenledi.

Kentin farklı noktalarında araçlarıyla konvoy oluşturan Suriyeliler, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. Ellerinde Türk bayrakları ve Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) simgeleyen bayrakların yanı sıra zeytin dalları bulunan Suriyeliler, Mehmetçik için sevgi gösterisinde bulundu.

Terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ’ı lanetleyen sloganlar atan Suriyeliler, Türkçe, Arapça ve Kürtçe Türkiye’ye teşekkür eden, terör örgütlerini kınayan pankartlar açtı. Bazı çocuklar da “PKK-PYD-IŞİD, siz babamı annemi öldürdünüz”, “Türkiye bunu sizin yanınıza koymaz”, “Zeytin Dalı Operasyonu’na evet” yazılı pankartlar taşıdı.

Grup adına konuşma yapan Mustafa Ebu Ahmed, Türk ordusunun ÖSO güçleriyle omuz omuza Suriye’yi temizlemeye çalıştığını söyledi.

Türkiye’ye yaptıkları için minnettar olduklarını ifade eden Ahmed, “Biz TSK’deki kardeşlerimizi terör örgütü DEAŞ’a karşı destekledik, şimdi de terör örgütü PYD’ye karşı destekliyoruz. Biz Arap, Kürt, Hristiyan veya Türkmeniz. Ortak noktamız insanlık, biz insanlığı benimsiyoruz, ırkçılığı değil.” diye konuştu.

Muhabir: Kerem Kocalar

Jandarmadan 2017'de uyuşturucu satıcılarına darbe vurdu

ANKARA

Jandarma ekiplerince, 2017’de düzenlenen operasyonlarda, 109 ton 279 kilo 2 gram uyuşturucu madde, 554 bin 272 adet uyuşturucu hap ve 15 milyon 839 bin 404 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Uyuşturucu imal eden ve satışını yapan 13 bin 131 kişi gözaltına alındı.

Jandarma Genel Komutanlığının resmi sosyal medya hesaplarından uyuşturucuyla mücadele kapsamında 2017’de yapılan operasyonlara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, jandarma ekiplerince, geçen yıl düzenlenen operasyonlarda, 37 ton 553 kilo kubar esrar, 69 ton 858 kilo toz esrar, bir ton 813 kilo eroin, 55 kilo 2 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 421 bin 68 adet captagon hap, 133 bin 204 adet extacsy hap ve 15 milyon 839 bin 404 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Operasyonlarda, uyuşturucu imal ve satışı yaptıkları değerlendirilen 13 bin 131 kişi gözaltına alındı.

Muhabir: Orhan Onur Gemici

FETÖ'nün jandarma mahrem yapılanmasına 11 tutuklama

ANKARA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 12’si muvazzaf 16 askerden 11’i tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 22 Aralık 2017’de gözaltına alınan zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren zanlılardan Düzce İl Jandarma Komutanı kıdemli Albay Yılmaz Özdemir, Şırnak İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ferhat Karabulut, kıdemli tabip Albay Gürkan Mert ve emekli yarbaylar Yaşar Kalkan ile Fazlı Zeybek adli kontrol şartıyla serbest bırakılma, diğerleri ise “FETÖ üyeliği” suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarıldı.

Ankara 1. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan zanlılardan Özdemir, Karabulut, Mert, Kalkan ve Zeybek adli kontrolle serbest bırakıldı. Diğer zanlılar Kastamonu İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Fevzi Başköy, Diyarbakır Jandarma Hava Grup Komutanlığında görevli Albay Ali Küçükçapraz, Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Emin Hülakü, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığı Evrak Şube Müdürü Yarbay Metin Duran, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı Lojistik Şube Müdürü Yarbay Suphi Dağ, Ağrı İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Şahin Bodur, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Yarbay Şükrü Yorulmaz, emekli yarbay Yaşar Gönen, geçmişte GATA’da görevliyken kuruluşun devriyle Sağlık Bakanlığına geçen Yarbay Zafer Kılbaş ve kıdemli Albay İsmail Safaz ile daha önce açığa alınan Albay Polat Mavuş tutuklandı.

Hakkında adli kontrol hükmü uygulanan zanlılardan 4’ünün etkin pişmanlıktan faydalanmak istedikleri öğrenildi.

Muhabir: Zafer Fatih Beyaz, Serdar Açıl 

FETÖ sanığından 'Liste halı saha maçı kadrosu olabilir' savunması

ANKARA

Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı’ndaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına devam edildi.

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde yapılan duruşmada sanıklar, avukatları ve müşteki avukatları hazır bulundu.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümü, olay tarihinde Jandarma İstihbarat Başkanlığında görevli eski binbaşı Özkan Öztürk’ün savunmasıyla başladı.

İzinde bulunduğu sırada komutanlarının helikopter kazasıyla ilgili bir emri üzerine komutanlığa geldiğini, ilk başta nizamiyeden içeri alınmadığını, amiri tarafından çağrıldığını söyleyince personelin kendisini içeri aldığını öne sürdü.

İçeride olağan dışı bir kalabalıkla karşılaştığını, kışlada bulunan kişilerden çoğunu ilk kez gördüğünü belirten Öztürk, bu sırada silah sesleri duyulduğunu, ne olduğunu anlamak için iç bahçeye çıktığını, burada 6-7 kişilik bir grup gördüğünü söyledi.

Bu kişilere ne olduğunu sorduğunu, ancak bir cevap alamadığını savunan Öztürk, bunun üzerine dış bahçeye çıktığını, burada belli aralıklarla dizilmiş personeli gördüğünü, ne olduğunu sormak için onlara yaklaştığı sırada yoğun bir ateş açıldığını ve boynundan yaralandığını anlattı.

“Karanlık bir odada bekledim”

Sanık Öztürk, “Kendimi en yakın binanın içine attım. Yaralandığımı söyleyerek etrafımdakilerden yardım istedim. Beni alıp 2-3 kat yukarı çıkardılar. Karanlık küçük bir odada bekledim. Ambulansla kışladan çıktım. Hastaneye götürüldüm. Yanımda olmasına rağmen beylik tabancamı asla kullanmadım. O gece kamuflajlı olduğum ve beylik tabancamın yanımda bulunduğu hiçbir yerde belgeli değil. Bunu aleyhimde olmasına rağmen ben itiraf ediyorum. Çünkü suçsuzum.” dedi.

ByLock kullandığı iddiasını reddeden Öztürk, “Bu programı ne kullandım ne de indirdim. Kendimden eminim. Benle ilgili bu tespitte bir hata olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

“Liste her şey olabilir” savunması

Polise ateş edilmesi yönünde kesinlikle bir talimat vermediğini savunan Öztürk, odasında yapılan aramada ele geçen bir karta yazılı 5 kişilik isim listesine ilişkin, “O her şey olabilir. Normaldir. Mutlaka makul bir açıklaması vardır. Nöbet olabilir, birilerine bir görev vermiş olabiliriz. Halı saha maçı kadrosu da olabilir.” dedi.

“Bayrak’ın odasına sığındım”

Sanıklardan Serkan Polat ise savunmasında, suç tarihinde Ankara İl Jandarma Komutanlığında teğmen rütbesiyle organize suçlar kısım amiri olarak görev yaptığını söyledi.

Üzerine atılı anayasal düzeni değiştirme suçunu kabul etmeyen Polat, 15 Temmuz’da normal mesaisine geldiğini, saat 13.30 sularında ataması yapılan personel için Sincan İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemeğe katıldığını, yemekten sonra İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü eski binbaşı Erdal Karlıdağ’ın kendisini arayarak bir operasyona yönelik keşif yapılacağından bahsettiğini, bunun üzerine 18.40 sularında İl Jandarma Komutanlığına geldiklerini söyledi.

Operasyonun saat 22.30’da düzenleneceği belirtilerek saat 22.00 sularında Gimat’ta bir yere çağrıldığını anlatan Polat, üstlerine bu konuda bilgi verip onay aldıktan sonra İl Jandarma Komutanlığından ayrıldığını anlattı.

Erdal Karlıdağ’ın kendisini arayarak Beştepe’deki Jandarma Genel Komutanlığına çağırdığını, 3 personelle birlikte karargaha geçtiğini belirten Polat, Karlıdağ’ın kendilerine terör saldırısından bahsettiğini ve takviye amaçlı çağrıldıklarını söylediğini öne sürdü.

Karlıdağ’ın emriyle “terör saldırısına karşı kullanmak maksadıyla” silah aldığını ve harekat merkezine geçtiğini iddia eden Serkan Polat, harekat merkezinde kimseyi bulamadığını, bu sırada önceden tanıdığı Yüzbaşı Mehmet Emin Bayrak’ı gördüğünü ve hiçbir olaya karışmamak için Bayrak’ın odasına sığındığını söyledi.

İlerleyen saatlerde İl Jandarma Komutanlığına geçmek istediğini ancak keskin nişancı atışı nedeniyle karargahtan çıkamadığını savunan Polat, tekrar Bayrak’ın odasına çıkıp orada beklediğini, bu sırada darbe girişimini televizyondan öğrendiğini öne sürdü.

Sabaha karşı binanın boşaltılması talimatı geldiğini, karışıklıktan istifade ederek karargahtan çıktığını ve İl Jandarma Komutanlığına geçtiğini iddia eden Polat, daha sonra polis tarafından gözaltına alındığını aktardı.

Polat, ByLock kullandığı suçlamasını kabul etmedi. Darbe faaliyetine katılmadığını ve suçsuz olduğunu anlatan Polat, tahliye ve beraat istedi.

Polat’ın savunmasının ardından duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

Muhabir: Serdar Açıl

Yılbaşında 80 bini aşkın jandarma görev yapacak

ANKARA

Alınan bilgiye göre, Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri, yılbaşı tatilinde yaşanabilecek güvenlik problemlerinin önüne geçebilmek için kontrol ve denetimlerini sıklaştırdı.

Bu kapsamda yılbaşı tatili süresince 10 bin 678 ekipte görevli 73 bin 759 asayiş ve 3 bin 346 ekipte görevli 6 bin 809 trafik personeli olmak üzere 80 bin 568 jandarma personeli görev yapacak.

Tatil süresince umuma açık eğlence mekanlarının denetimleri ile yol kontrolleri artırılacak.

Ayrıca yetkililer, vatandaşları alkollü araç kullanmamaları, hız yapmamaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyardı.

Muhabir: Orhan Onur Gemici

Yılbaşı öncesi 'en yüksek katılımlı' huzur uygulaması

ANKARA

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca, “Türkiye Güven Huzur Uygulaması“nın 9’uncusu yapıldı.

Uygulamanın, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişiler ve araçların yakalanması için bugüne kadar yapılanların en yüksek katılımlısı olduğu belirtildi.

80 bin 643 personelin görev aldığı uygulamada 33 hava ve 70 deniz aracı ile 302 dedektör köpek kullanıldı.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, ülke genelindeki uygulamayı Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Daire Başkanı Tümgeneral Fuat Güney ve Sahil Güvenlik Komutan Vekili Tuğamiral Bülent Olcay ile Emniyet Genel Müdürlüğündeki koordinasyon merkezinden takip etti.

İlgili birimlerin daire başkanlarının da hazır bulunduğu merkezde Altınok, uygulama noktalarına görüntülü bağlanarak bilgi aldı, vatandaşların uygulamaya ilişkin görüşlerini dinledi.

Uygulamalar artacak

Emniyet Genel Müdürü Altınok, huzur uygulamasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun üç kuruma talimatı doğrultusunda söz konusu çalışmanın başlatıldığını söyledi. 

Altınok, huzur uygulamalarının bir yıldır aralıklarla yapıldığını, yeni yıla yaklaşılırken biraz daha sıklaştırıldığı bilgisini vererek, emniyet, jandarma ve sahil güvenlik teşkilatının, yeni yılın huzurlu şekilde karşılanabilmesi amacıyla 24 saat teyakkuz halinde çalışacağını dile getirdi.

Altınok, şunları kaydetti:

“Bu uygulamaların memleketimizde sağlanmış olan güven ve huzur ortamının daha iyi bir noktaya götürebilmesine çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Her yapmış olduğumuz uygulamanın sonuçlarını, vatandaşlarımızda devletine ve güvenlik kuvvetlerine olan güven duygusunu artırdığını görmenin memnuniyetini duyuyorum. Hem vatandaşımızın güven duygusunun üst seviyeye çıkması hem de İçişleri Bakanlığımız bünyesinde yer alan güvenlik kuvvetlerimiz arasındaki iş birliğinin en üst seviyeye çıkarılması noktasında bu uygulamalar çok büyük değer ifade ediyor.”

Muhabir: Ali Kemal Akan

'Darbe girişimini üst aklın maşası FETÖ yapmıştır'

ANKARA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı’ndaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davanın görülmesine sanık savunmalarıyla devam edildi.

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Savunma yapan eski üsteğmen Fahri Koçuk, 2010’da mesleğine başladığını, olay öncesinde Jandarma Genel Komutanlığı Bilgi Sistem Dairesi Siber Savunma ve Güvenlik şubesinde üsteğmen rütbesiyle görev yaptığını dile getirdi.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamı terör saldırısı olabileceğini düşünerek sistemleri kontrol etmek için görev yerine gittiğini belirten Koçuk, burada birliğe de terör saldırısı olabileceğini söyleyen bir yarbayın emriyle MP-5 silahı aldığını kaydetti.

Bir süre sonra çatışma başladığını anlatan sanık Koçuk, Başbakan Binali Yıldırım’ın “askeri kalkışma” olduğuna dair açıklamalarını görmesinden sonra şube müdürü Selim Baran’ın yanına gittiğini belirtti. Baran’ın kendisine, sistemleri kontrol ettiğini, olaya karışmamasını söylediğini aktaran Koçuk, sabah saatlerine kadar çalışma arkadaşları ile beklediğini öne sürdü.

Koçuk, sabah saatlerinde kışla içerisine gelen polisleri görmesinden sonra dışarı çıkarak teslim olduğunu ve darbe girişiminde bulunmadığını savundu.

Sanık Koçuk, “Darbe girişimini kim yaptı?” sorusunu, “Darbe girişimini üst aklın maşası FETÖ yapmıştır.” diye cevapladı.

“Yanlış bir işe karışmadım”

Savunma yapan eski yüzbaşı Sadık Çetin, olay akşamı çalışma odasında unuttuğu kişisel eşyalarını almak için birliğe gittiğini, ancak terör saldırısı olabilir denilmesi üzerine silah alarak kışla içinde beklemeye başladığını anlattı.

Bir müddet sonra silah seslerinin gelmeye başladığını ifade eden sanık Çetin, “Yanlış zamanda, yanlış yerde olmama rağmen yanlış bir işe karışmadım.” savunmasını yaptı.

FETÖ üyesi olmadığını ileri süren Çetin, tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Darbe girişiminden sonra odasında yapılan aramada telefon özelliği bulunan telsiz ele geçirildiği hatırlatılan sanık Çetin, telsizden habersiz olduğunu, başka birinin telsizi odasına bırakmış olabileceğini iddia etti.

Savunma yapan eski kursiyer teğmenler Tuğrul Satun ve Abdülbaki Kesimci de suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Davanın görülmesine 2 Ocak 2018 Salı günü devam edilecek.

Muhabir: İsmet Karakaş

'Fetullah Gülen karşımda olsa kafasına sıkarım'

ANKARA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı‘ndaki eylemlerle ilgili 244 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

Jandarma Genel Komutanlığındaki darbe girişimi davası başlıyorİnkarcı sanık aktif ByLock kullanıcısı çıktı

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görülen duruşmada sanıklar, avukatları ve müştekiler hazır bulundu.

Savunma yapan eski üsteğmen Mutlu Kıratlı, astsubay olarak mesleğe başladığını, subaylık sınavını kazandığı 2010’dan sonra da subay olarak görevine devam ettiğini bildirdi.

Astsubaylığı kazanmasında ve subaylığa geçişinde FETÖ’nün etkisinin olmadığını savunan Kıratlı, darbe girişiminden önce Jandarma Genel Komutanlığında Personel Yönetim Plan Yönetim Dairesinde görevli olduğunu anlattı.

“Darbeyi FETÖ yaptı”

Darbe girişiminin yaşandığı akşam, askeri hareketliliğin başlamasından sonra amirlerinin bilgisi dahilinde teğmen Ümit Yolcu ile görevli olduğu birliğe gittiğini beyan eden sanık Kıratlı, burada terör saldırısı olabileceğine ilişkin söylemler olduğunu öne sürdü.

Bu sırada şube müdürü Kurmay Binbaşı Kadir Söylemez’in emriyle silah aldıklarını ifade eden Kıratlı, silah sesleri gelmesi üzerine 9. kata çıktıklarını, bir süre sonra da şube müdürü Söylemez’in Başbakan Binali Yıldırım’ın darbe girişimi olduğuna yönelik televizyonlardaki açıklamalarını kendisine aktardığını dile getirdi.

Pencereden dışarıya baktığında vatandaşların toplanmaya başladığını gördüğünü ve çatışma yaşandığını bildiren Kıratlı, gece boyunca silah kullanmadığını ve aleyhine olan hususları kabul etmediğini söyleyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Kıratlı, iddianamede de yer alan 11 Ağustos 2014’ten sonra FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu tespitini de kabul etmedi.

Sanık Kıratlı, darbe girişimini kimin yaptığına ilişkin soruya, “Darbeyi FETÖ yaptı. Elebaşı Fetullah Gülen karşımda olsa Allah belanı versin derim, kafasına sıkarım.” cevabını verdi.

“Darbeye ben de karışmış olabilirim”

Olay tarihinden önce Jandarma Genel Komutanlığında görev yapan eski üsteğmen Kadir Çelik, 2005’te astsubay olduğunu, 2010’dan sonra da subay olarak mesleğine devam ettiğini anlattı.

Darbe girişimi günü mesaiden sonra evine gittiğini kaydeden Çelik, arabasının anahtarını unuttuğunu fark ettikten sonra hafta sonu pikniğe gitmeyi planladığından birliğine geri döndüğünü beyan etti.

Kışlaya girerken olağan dışı bir durum olmadığını, kimliğini göstererek içeri girdiğini öne süren sanık Çelik, bir yarbayın içerideki askere “Terör saldırısı olacak” diyerek emniyet maksatlı görev yerlerine gönderdiğini belirtti.

İç avluya geçtiğinde de buradaki askeri personelin silah aldığını gördüğünü anlatan sanık Çelik, neler olduğunu anlayabilmek için görev yerine geldiğini, saat 23.00’de iç avluya tekrar gittiğini söyledi.

Silahlığa giderken askeri araçlara binmiş erleri gördüğünü, silahlarına mühimmat basımı yaptıklarını anlatan Çelik, bir süre sonra girdiği araç sevk odasında FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin haberleri gördüğünü dile getirdi.

Bunun üzerine erlerin dışarı çıkmasını engellemeye çalıştığını iddia eden Çelik, sabah saatlerine kadar konusu suç teşkil eden bir olaya karışmadığını, sivil elbiseleriyle gelen güvenlik güçlerine teslim olduğunu aktardı.

Müştekilerden Ahmet Kansız’ın, “Darbeye karışan kimse gördünüz mü?” sorusuna sanık Çelik, “Burada 244 kişi yargılanıyor, darbeye ben de karışmış olabilirim. Buna yargılama sonunda mahkeme heyeti karar verecek.” cevabını verdi.

“Hayalet yarbay”

Sanıklardan Uğur Özaslan, 15 Temmuz darbe girişiminden önce Beytepe’deki Jandarma Okullar Komutanlığında kursiyer teğmen olduğunu, olay günü önce gece eğitimi yapılacağının söylendiğini, daha sonra da tatbikat yapılacağının söylenerek Jandarma Genel Komutanlığı’na getirildiğini anlattı.

Özaslan, burada yarbay rütbesinde olduğunu hatırladığı bir askeri personelin “Terör saldırısı var. Şuraya geç, bekle.” dediğini, gösterilen yere giderken arkasından seslenen birinin de “Kaçan olursa vurulacak” diye talimat verdiğini aktardı.

Mahkeme Başkanı Abdullah Köksal’ın, “Bu sözleri kullanan yarbay burada mı?” sorusu üzerine Özaslan, sanıklar arasında göremediğini belirtti.

Bunun ardından başkan Köksal, “Kimse bilmiyor, görmemiş. Hayalet yarbay.” ifadelerini kullandı.

Silahların kullanılmaya başlamasından sonra tel örgülerin olduğu bölgeye kaçtığını anlatan Özaslan, bu sırada birinin, “Kaçmayın, kaçarsanız vurulursunuz.” diye bağırdığını dile getirdi.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

Muhabir: İsmet Karakaş

Evinde sis bombası patlayan kişi gözaltına alındı

ÇORUM

Çorum Gülabibey Mahallesi Cemilbey Caddesi’ndeki bir apartmanda önce patlama sesi duyuldu, ardından etrafa yoğun sis yayıldı.

Patlamanın ardından ihbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dumandan etkilenen vatandaşlara olay yerinde sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Polis ekipleri binada yaptıkları incelemede, Mehmet Zeren’e ait ikinci kattaki evde, yasa dışı yollardan temin edilen sis bombasının infilak ettiğini belirledi.

“Yasa dışı madde bulundurmak” suçundan gözaltına alınan zanlının, ifadesinde sis bombasını kendisine bir arkadaşının verdiğini belirterek, “Evde patlama meydana gelince panikle sis bombasını evimin balkonuna attım. Duman balkondan mahalleye yayıldı.” dediği öğrenildi.

Muhabir: Kemal Ceylan